Potápanie na Bali

 

Dovolenka na Bali a potápanie

Bali patrí medzi najkrajšie a najrozmanitejšie potápačské miesta, ktoré môžete navštíviť, a právom sa radí medzi destinácie na dokonalú potápačskú dovolenku. Svojou krásou a neprehliadnuteľným podmorským bohatstvom vás ostrov Bali a jeho podmorský svet dostane už pri prvom ponore. Potápačské lokality na Bali ukrývajú jedny z najkrajších koralových záhrad na svete plné koralových žralokov, korytnačiek, manty (mola mola) či mesačníkov. Rovnako si na svoje prídu aj milovníci vrakov lodí, či už novšieho v Kubu alebo staršieho historického vraku v Tulambene ktorého príbeh a krása vás zaručene dostane. Vyhľadávači či podmorskí fotografi makra tu rovnako nájdu veľa zaujímavého, či už pygmy morské koníky, nahožiabre slimáky, orang – utang kraby, zebra kraby a mnoho iného. Ostrov Bali disponuje množstvom odlišných potápačských lokalít a veríme, že si tu každý nájde tie vhodné, či už podľa preferencií alebo svojich potápačských skúseností.

Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie potápačské lokality na Bali sú rozhodne:

  • Padangbai - vrátane siedmych rôznych lokalít: Modrá Lagúna, Pure Kecil, Jepun, Stena, Kanál, Biela Pláž a slávne Jetty kde nájdete množstvo podmorského života a koralových záhrad.
  • Manta Point - potápanie s majestátnymi Mantami obrovskými vo vás zaručene zanechá zažitok, na ktorý sa len tak ľahko nezabúda.
  • Crystal Bay, Blue Corner - známe hlavne pre potápanie s Mesačníkom, ale rovnako sem radi zablúdia aj Manty obrovské.
  • Tulamben - potápanie na vraku Lode USS Liberty či v blízkej koralovej záhrade. Na preskúmanie tohto 120m bohato koralmi obrasteného vraku vám zaručene nebude stačiť len jeden ponor
  • Kubu - najnovší vrak na Bali je v úplnej blízkosti dediny Kubu a bol umelo vytvorený potopením hliadkovej lode, loď má 150 ton a dĺžku 85 metrov a je v hĺbke 13-30 metrov.
  • Nusa Penida - severná strana Nusa Penidy má potápačské lokality SD, PED a Santal ktoré sú vyhľadávané hlavne pre výborné driftové prúdove ponory, ktoré su bohaté na množstvo mäkkých a tvrdých koralov a veľa druhov rýb ako barakudy, moray eels, reef sharks, lion fish, tuniaky a mnohé iné koralové ryby.
  • Puri Jati - známe pre svoj nekonečný pieskový svah bohatý na množstvo živočíchov schopných maskovať sa v tmavom piesku a rovnako pre bohaté makro

 

Mnoho ďalších užitočných informácii o Bali lokalitách na potápanie, ich charakteristikách či obtiažnosti a cenách môžte nájsť na našej potápačkej stránke OK DiversAk je dovolenka na Bali to čo vás láka tak sa nám určite ozvite